Aliaksandr Serdziukou Nicolae Dumitru Oksana Protas Rimvydas Savickas

Rimvydas Savickas

(klarnetas)

Rimvydas Savickas

Rimvydas Savickas muzikos keliu pradėjo eiti kai dar būdamas šešerių metų pradėjo dainuoti berniukų chore. Būdamas aštuonerių pradėjo mokytis groti klarnetu Skuodo meno mokykloje, mokytojo Broniaus Anužio klasėje.

Kai laimėjo 1 vietos laureato vardą X-ajame respublikiniame Juozo Pakalnio konkurse, prof. Algirdo Burdio buvo pakviestas mokytis Nacionalinėjė M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Vadovaujamas profesoriaus tapo Respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu Suomijoje, Ukrainoje ir Latvjijoje, bei koncertavo kaip solistas su Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos kameriniu orkestru (diriguojant Sauliui Sondeckiui ir Pranui Stepanovui), su šios mokyklos simfoniniu (diriguojant Martynui Staškui), Lietuvos valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru "Trimitas" (diriguojant Ugniui Vaiginiui), su Kauno miesto simfoniniu orkestru (diriguojant Modestui Pitrėnui), ir su jaunimo simfoniniu orkestru „Steiermark/Litauen” (diriguojant Sauliui Sondeckiui).

2011 metais R. Savickas įgijo bakalauro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur mokėsi prof. Algirdo Budrio ir asist. Antano Taločkos klarneto klasėje, ir metus dirigavimo doc. Dainiaus Paviliono klasėje. Šiuo periodu klarnetininkas vieną koncertinį sezoną grojo pirmu klarnetu Kauno miesto simfoniniame orkestre (2008-2009), du sezonus buvo Baltijos jaunimo simfoninio orkestro narys bei tapo laureatu tarptautiniame Andrėjaus Jurjano vardo konkurse Latvijoje (2008). 2009 metų vasarą tobulinosi tarptautinėje "MusicAlp" vasaros akademijoje Prancūzijoje pas žymų klarnetininką, Nicolas Baldeyrou. Tais pačiais metais pusmetį tobulinosi Danijos karališkojoje muzikos akademijoje Jørgen Jensen klarneto klasėje, taip pat mokėsi dirigavimo pas Jørgen Fuglebæk. Studijų Danijoje metu buvo pakviestas groti Danijos Nacionaliniame radijo simfoniniame orkestre (diriguojant Marin Alsop, JAV). Grįžęs į Lietuvą kaip solistas koncertavo su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoniniu (diriguojant Modestui Barkauskui), valstybiniu pučiamųjų instrumentų „Trimitas" (diriguojant Jørgen Jensen) orkestrais. R. Savickas 2009 metais buvo Lietuvos kultūros tarybos edukacinės stipendijos stipendiatas, o 2011 metais vedė savo pirmąsias atviras meistriškumo pamokas Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje.

2011-2014 m. R. Savickas studijavo magistro laipsnį Kalifornijos valstijos Fullertono universitete, kur mokėsi pas tarptautinį pripažinimą pelniusį klarnetininką, Håkan Rosengren. Tuo metu grojo solo su universiteto simfoniniu bei pučiamųjų instrumentų "Wind Symphony" orkestrais, grojo pirmu klarnetu Teksaso festivalio simfoniniame orkestre, buvo pakviestas groti „Debut Orchestra“ Los Andžele, tarptautiniame “Ima Hogg” konkurse Hiustone pateko tarp dešimties geriausių solistų iš 138, grojusių įvairiais instrumentais. Studijų JAV metu atlikėjui buvo suteikta „Frank J. and Jean Raymond Foundation, Inc“ stipendija.

2014 metais, po studijų, R. Savickas grįžo į Lietuvą ir netrukus pradėjo dirbti klarneto dėstytoju Lietuvos muzikos ir teatro akademojoje. 2015 metais prisijungė prie Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojų kolektyvo. Klarnetininkas kaip solistas ir kaip kamerinės muzikos atlikėjas aktyviai dalyvauja įvairiuose festivaliuose, tarp kurių - "Kristupo vasaros festivalis", "Nepaklusniųjų žemė", "Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis", "Impresijos", "tarptautinis Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalis", šiuolaikinės muzikos festivalis Permanų muzika", "Kuršių nerija", "M. K. Čiurlionio muzikos festivalis" ir kiti. Kaip solistas koncertuoja su Klaipėdos kameriniu, Lietuvos kariuomenės, Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, LNF kameriniu ansambliu „Musica Humana“, Lietuvos simfoniniu pučiamųjų orkestrais, Čiurlionio kvartetu, Klaipėdos brass kvintetu, rengia rečitalius. Kaip pedagogas periodiškai veda meistriškumo kursus Lituvos ir užsienio šalių institucijose, tarp kurių - Danijos karališkoji muzikos akademija, Latvijos J. Vitolio muzikos akademija, Vigo muzikos konservatorija (Ispanija), K. Lipinskio Muziko Akademijoje Vroclave, Kalifornijos valstijos Fullertono universitetas (JAV) ir kt.

R. Savickas paskutiniuoju periodu plečia savo artistinį spektrą ir kaip dirigentas. Nuo 2021 metų magistrantūros studijose Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuoja dirigavimą simfoniniam orkestrui prof. Dainiaus Pavilionio klasėje. R. Savickas yra dirigavęs koncertuose Lietuvos kariuomenės orkestrui, jungtiniam Lietuvos simfoninio pučiamųjų ir Jorkšyro pulko pučiamųjų orkestrui, Lietuvos simfoniniam pučiamųjų orkestrui ir mažesnėms šio orkestro sudėtims bei Nacionaliniam Nyderlandų fanfariniam jaunimo orkestrui. 2022 metais tobulinosi dirigavimo meistriškumo kursuose pas švedų dirigentą, Leif Karlsson, ir Amsterdamo konservatorijos profesorių, Danny Oosterman.

Nuotraukos

 

Photo credit: Paulius Dautartas, Dmitrijus Matvejevas