Chamber Choir Polifonija Our roster Aliaksandr Serdziukou Marius Šinkūnas

Nicolae Dumitru

(fortepijonas)

Nicolae Dumitru

Nicolae Dumitru (gimė 1968 m. Bukarešte) debiutavo 1987 m. Rumunijos Atheneum pagrindinėje scenoje Bukarešte su  W. A. Mozarto fortepijoniniu koncertu A-dur KV. 488, vadovaujant maestro D. Mizrahi, 1990 m. pianistui buvo suteikta stipendija studijoms Gnesinų muzikos koledže Maskvoje, kur jis studijavo pas Iriną Naumovą iki 1993 m., kai buvo priimtas kaip studentas, gavęs Rumunijos valstybės stipendiją, į Rusijos muzikos akademija Gnesinų vardu. Akademiją 1998 m. baigė profesoriaus Mihailo Sayamovo klasėje, pas kurį studijavo ir kitus trejus aspiranturos metus (1998–2001). Per visus studijų akademijoje metus jis mokėsi privačiai pas žymų pianistą ir fortepijono dėstytoją profesorių E. Monaszoną.


Jis koncertavo kaip solistas su įvairiais orkestrais: Maskvos valstybinės filharmonijos (dirigentas - V. Ponkin), Omsko ir Belgorodo filharmonijų, Kišiniovo valstybinėje filharmonijos, „George Enescu“ filharmonijos ir Bukarešto valstybiniu radijo orkestru (su kuriuo atlieka „gyvai“  Dvorako Koncerto fortepijonui ir orkestrui premjerą), taip pat tapo pagrindinių Rumunijos filharmonijų kviestiniu solistu-atlikėju.

2009 m. N. Dumitru buvo pakviestas atlikti Brahmso d-moll koncertą fortepijonui festivalyje „Bukarešto Proms of Delight“.

Pianisto koncertinis repertuaras, nors ir nėra labai didelis, įtraukia tokius žinomus "hitus", kaip Brahmso Koncertas Nr.1 ir Rachmaninovo koncertas Nr.2 bei Saint-Saenso koncertas Nr.2, o tame tarpe ir tokių „retenybių“, kaip Antonino Dvorako Koncertas fortepijonui ir Chopino „Keturios pjesės fortepijonui ir orkestrui“.

N. Dumitru yra kviečiamas atlikti fortepijoninius rečitalius Stokholme, Vienoje, Badene prie Vienos, Lisabonoje, Madride (ES kultūros savaitė), Barselonoje, Budapešte, Venecijoje, Romoje.

Per Chopino dviejų šimtmečių jubiliejų (2010 m.) Nicolae Dumitru buvo pakviestas koncertuoti tokiuose festivaliuose kaip „Sankt Peterburgo rūmai“ Rusijoje ir "Academija d'Aix-en-Provence" Prancūzijoje, taip pat daugelyje Chopino jubiliejinių koncertų Rumunijoje, globojamų Lenkų kultūros institutu. Jie baigiasi didingu iškilmingu koncertu Herastrau parko vasaros teatre (Bukareštas) su Nacionalinio radijo orkestru, vadovaujamu Jin Wang, kai Nicolae Dumitru Rumunijoje atliko premjeras dviejų Chopino kūrinių fortepijonu ir orkestru: Variacijų „La ci darem la mano“ op.2 ir Rondo a la Krakowiak.

Franzo Liszto dviejų šimtmečių jubiliejaus metais (2011) Prancūzių Institutas Bukarešte pakvietė Nicolae Dumitru atlikti rečitalį Bukarešto metro – „Grande Journee Liszt – Liszt dans le Metro“.

2013 m. Nicolae Dumitru pradėjo platų nacionalinį edukacinių rečitalių projektą 15 Rumunijos miestų, kurį bendrai remia Raiffeisen Bank Romunijoje.

Vaizdo įrašai


Chopin Polonaise fis-moll
Nicolae Dumitru, piano

Chopin Ballade no. 4
Nicolae Dumitru, piano

Chopin Impromptus 2 and 3
Nicolae Dumitru, piano

Nuotraukos

Nicolae Dumitru
Nicolae Dumitru
 

Photo credit: A. Zincenco