Oksana Protas Chamber Choir Polifonija Our roster Nicolae Dumitru

Andrey Pracht

(klavesinas)

Andrey Pracht

Andrey Pracht yra kompozitorius, klavesinininkas ir Senosios muzikos ansamblio (Pracht-Ensemble) dirigentas. Jis taip pat yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas ir žiuri narys (Lenkija, Gruzija, Ukraina ir kt.), Odesos (Ukraina) operos teatro solistas.

Andrejaus Prachto profesinis susidomėjimas remiasi Renesanso, Baroko ir Klasicizmo muzika. Pagrindinis menininko ir jo kūrybos tikslas – atnaujinti ankstyvųjų epochų genialumą. Andrejus Prachtas koncertavo po visą Ukrainą. Lygiai taip pat sėkmingi jo koncertai užsienyje – Lietuvoje, Lenkijoje, Gruzijoje, Portugalijoje, Latvijoje, Ispanijoje ir kt.

1999 m. Andrejus Prachtas įgijo kompozitoriaus laipsnį Odesos muzikos akademijoje. 2010 m. Sankt Peterburge baigė klavesinininko, vargonininko ir karelionisto specialybę.
Andrejus dalyvavo Bobo von Aspereno (Nyderlandai), Gordono Murray (Austrija), Elzbietos Stefanskos (Lenkija), Zuzanos Ružičkovos (Čekija) meistriškumo kursuose.

Dėl savo teorinių ir praktinių žinių jis buvo pakviestas dėstyti ir vesti meistriškumo kursus Kijevo Glier muzikos akademijoje, o vėliau „Krymo humanitariniame universitete“.

2008 m. Latvijos radijo ir televizijos studijoje grojo J.S.Bacho partijų seriją.

2014 m. Andrejus Prachtas įkūrė senosios muzikos ansamblį „Pracht-Ensemble“. Su šiuo ansambliu jis padarė įrašus tiek televizijoje, tiek garso studijose (kompaktinės plokštelės).

Ypatingą vietą jo koncertinėje veikloje užima jaunosios kartos edukacinis ir meninis ugdymas. Ypač įdomus klavesinų ir kompozitorių projektas „Seni instrumentai – modernus diskas“, kuriame nauja muzika skamba senais instrumentais moderniais ritmais.

Muzikantas Andrey Pracht surinko vertingą klavesinų kolekciją ir 2015 metais atidarė klavišinių instrumentų gamybos cechą.

Ansamblis, vadovaujamas Andrejaus Prachto, gavo valstybės dotacijas iš Vokietijos ir Ukrainos vyriausybių už baroko meno populiarinimą.

Andrejus Prachtas ir jo senosios muzikos ansamblis yra daug kartų laukiami ankstyvosioms epochoms skirtų festivalių svečiai (Bacho festivalis, Senosios muzikos festivalis ir kt.).

Andrejus Prachtas yra pelnęs daugybę vyriausybių ir komercinių organizacijų apdovanojimų už kūrybinį indėlį į muzikos meno plėtrą.

Vaizdo įrašai

BACH-FEST 2017

G.F. Handel Cantata "Allor ch'io dissi addio" HWV 80

Vivaldi Mandolin Concerto in C RV 425

A.Pracht plays Rondeaux from Partita in C minor, BWV 826 J.S. Bach

G.F. Handel (1685-1759) Cantata HWV 77 Ah, che pur troppo è vero